Вести

 • Што значи „8K“ на лимот од нерѓосувачки челик со огледало 8K?
  Време на објавување: Јуни-07-2022 година

  Клиентите кои купуваат нерѓосувачки челик секогаш слушаат 8K огледален лим од нерѓосувачки челик.Огледалото може да се знае дека површината од нерѓосувачки челик е светла и чиста како огледало што може да ги мапира работите.Значи, што значи „8K“?8K е принципот на обработка на површината од нерѓосувачки челик...Прочитај повеќе»

 • За што треба да се грижиме кога избираме лимови од не'рѓосувачки челик БА?
  Време на објавување: Јуни-02-2022 година

  Бидејќи избираме различни БА листови од не'рѓосувачки челик за да се справиме со проблемите со корозија што ги среќаваме во инженерството.Значи, селекторот треба да се грижи за отпорноста на корозија од нерѓосувачки челик во околината на корозија.Отпорноста на корозија вклучува отпорност од нерѓосувачки, киселина и алкали и сол и окси...Прочитај повеќе»

 • Мерки на претпазливост при бојадисување на плоча од нерѓосувачки челик SB
  Време на објавување: Јуни-01-2022 година

  СБ Лимот од не'рѓосувачки челик има многу намени, добра отпорност на корозија, отпорност на топлина, јачина на ниска температура и машина.И, исто така, има добра функција на удирање и виткање.Но, треба да обрнеме внимание на некои детали кога сликаме плоча од нерѓосувачки челик.Само со добра работа во дета...Прочитај повеќе»

 • Процес без отпечатоци од 304 ПВЦ филмови од нерѓосувачки челик Прегледи
  Време на објавување: мај-31-2022 година

  Плоча од нерѓосувачки челик 304 без отпечаток од прст се однесува на обложување на транспарентен безбоен до светло жолт течен заштитен слој на површината од нерѓосувачки челик.Откако ќе се исуши оваа проѕирна течност за обложување со валјак нано метал, цврсто се спојува со површината од не'рѓосувачки челик на vario...Прочитај повеќе»

 • Вештините за заварување и сечење на компанијата за производство на плочи од нерѓосувачки челик со песок
  Време на објавување: мај-30-2022 година

  Отпорноста на корозија на плочата од нерѓосувачки челик со песок е Cr, но Cr е еден од елементите на челикот, така што начините на заштита на 304 се различни.Кога Cr е над 10,5%, квалитетот на атмосферските влијанија на челикот е очигледно подобрен.Меѓутоа, кога содржината на Cr е висока, не можеме да го видиме Cr иако ...Прочитај повеќе»

 • Време на објавување: мај-27-2022 година

  316 полиран лим од нерѓосувачки челик t ги има карактеристиките на феритот и аустенитот и добрите способности на отпорност на стрес на хлорид и отпорност на корозија.2205 е дуплекс челик, се состои од 21% Cr, 2,5% Mo и 4,5% Ni-N.неговата јачина на свиткување е двапати од Austnite.Способноста може да направи дизајнер...Прочитај повеќе»

 • Плоча од нерѓосувачки челик со брусен филм TISCO успешно се користи за нуклеарната централа Фангченганг
  Време на објавување: мај-26-2022 година

  Неодамна, првата нуклеарна централа во западниот дел на Кина - Нуклеарната централа Гуангкси фангченганг 1 реализира производство на електрична енергија поврзана со мрежа.Главната опрема на оваа нуклеарна централа е изработена со плочка од нерѓосувачки челик со обложена фолија TISCO.Ова е трет нуклеарен погон од милион киловати...Прочитај повеќе»

 • Време на објавување: мај-25-2022 година

  PDO е нафтена компанија која е под контрола на акциите на Оман.ПДП нафтата и гасот се дваесетти во светот.1,3 милиони долари чинеше артикалот за собирање гас на PDO, кој има 16 бунари за гас.Бидејќи местото е блискоисточна крајбрежна пустина, ставката гас е киселински гас.Значи, предметот треба да користи д...Прочитај повеќе»

 • Лимовите од нерѓосувачки челик TISCO со линија за коса помагаат да се изгради „Linglong one“
  Време на објавување: мај-24-2022 година

  Деновиве започнува да се гради првиот комерцијален модуларен мал нуклеарен реактор „Linglong one“ на копно, што е првичен резултат на самоиновација.По користењето на нашата технологија за нуклеарна енергија од трета генерација „Хуалонг еден“, лимот од нерѓосувачки челик од нуклеарно одделение што го направи TISCO е соодветен...Прочитај повеќе»

 • Време на објавување: мај-23-2022 година

  Материјалот од легура базиран на никлајт има отпорност на висока температура, отпорност на корозија, што се применува во воздушната вселена, воена нејасна моќ, длабоко море, заштита на животната средина, петрохемиски и други напредни полиња нашироко.Да се ​​реализира материјал на база на никласт „MADE IN TISCO“, според ар...Прочитај повеќе»

 • Време на објавување: мај-20-2022 година

  TISCO развива нерѓосувачки челик како специјален челик долго време.И TISCO изгради напредна клучна лабораторија за материјал од не'рѓосувачки челик, државна физичка и хемиска лабораторија, истражувачки центар за инженерска технологија од не'рѓосувачки челик Шанкси, инженерска технологија за инженерство на железнички возила Шанкси...Прочитај повеќе»

 • Лим од нерѓосувачки челик Tisco Train беше успешно применет во подземната железница Dalian&Xian
  Време на објавување: мај-19-2022 година

  Во денешно време, откако челичниот лим за воз Тиско беше успешно применет на линијата на метрото Таијуан 2, тој повторно беше успешно применет на линијата на метрото Далиан 1 и 2 и на линијата на подземната железница Ксиан 2.Клиентите мислат дека квалитетот на производите на Тиско е најдобар.Прегледите на нашите клиенти се добри.Со т...Прочитај повеќе»

 • Разлика помеѓу топло и ладно валани не'рѓосувачки челик
  Време на објавување: мај-17-2022 година

  Топло валани цевки од нерѓосувачки безшевни челик се споредуваат со ладно валани цевки без шевови од не'рѓосувачки челик, ладно валани цевки од нерѓосувачки безшевни челик се валани со температура пониска од температурата на рекристализација, но топловалените нерѓосувачки челични цевки се валани со температура е висока ...Прочитај повеќе»

 • Фактори за изведба и полирање на плоча од нерѓосувачки челик 410
  Време на објавување: 28 февруари 2022 година

  Површината на плочата од нерѓосувачки челик 410 е мазна и чиста, а во исто време мора да има релативно висока пластичност, цврстина и поврзана механичка сила.Во исто време, кога се користи плоча од нерѓосувачки челик 410, таа мора да биде отпорна на киселина, алкален гас, раствор и други лекови...Прочитај повеќе»

 • Како да се процени дали цевката без шевови од нерѓосувачки челик е жарена?
  Време на објавување: 25 февруари 2022 година

  Вообичаено, производството на цевки без шевови од нерѓосувачки челик ги има овие процеси: ладно валање, ладно влечење, топло валање итн. Овие процеси вклучуваат жарење се многу важни за производство на цевки без шевови од нерѓосувачки челик.Меѓутоа, бидејќи целиот процес не е очигледен однадвор, многу луѓе не можат да проценат ...Прочитај повеќе»

12345Следно >>> Страница 1/5

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја