Плоча од легура

 • s31254 n08926 n08367 n08904 лист од легура

  s31254 n08926 n08367 n08904 лист од легура

  Компоненти со висока температура како што се лопатки на турбина, водилки, турбински дискови, компресорски дискови со висок притисок, машина
  комори за производство и согорување кои се користат во производството на авијација, поморски и
  индустриски гасни турбини

 • Никел хром легирани челични лимови hastelloy c 276 плоча

  Никел хром легирани челични лимови hastelloy c 276 плоча

  Име на производ: Челични лимови од никел хром, легура на легури hastelloy c 276 плоча
  Материјал: Нерѓосувачки челик
  Ширина: 1000mm-2000mm или прилагодено
  Дебелина: 0,12mm -4,0mm или прилагодена
  Должина: Калем или прилагодена
  Површинска обработка: 2B, BA, NO.4, NO.8, HL,…
  Примена:Градежен/надворешен материјал (покрив, ѕиден материјал) индустриски/комерцијален/станбен

 • Титаниумска плоча

  Титаниумска плоча

  Опис ASTM B265 Титаниумска плоча / титаниумски лист Материјал Степен 1: Чист титаниум, релативно мала јачина и висока еластичност.Степен 2: Најкористен чист титаниум.Најдобра комбинација на цврстина, еластичност и заварливост.Степен 3: Титаниум со висока јачина, што се користи за матрични плочи во разменувачи на топлина со обвивки и цевки.Степен 5: Најпроизведена легура на титаниум.Претерано висока јачина.висока отпорност на топлина.Степен 7: Супериорна отпорност на корозија за намалување и оксидација на околината...
 • Плоча од легура на никел/лист инконел 600 601 625 X-750 718 825

  Плоча од легура на никел/лист инконел 600 601 625 X-750 718 825

  Име на производ Плоча/лист од никел од легура инконел 600 601 625 X-750 718 825 Материјал Monel/Inconel/Hastelloy/Дуплекс челик/PH челик/легура на никел Облик, Ковач, Прстен, Калем, Прирабница, Диск, Фолија,Rib,Sph, Квадратни, шипки, цевки, дуплекс со квалитет на листови: 2205(UNS S31803/S32205),2507(UNS S32750),UNS S32760(Zeron 100),2304904L Други:253Ma,254SMo,31F,60F F65,1J22,N4,N6 итн Легура: Легура 20/28/31 Hastelloy:HastelloyB/ -2/B-3/C22/C-4/S/ C276/C-2000/G-3...

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја